Jdi na obsah Jdi na menu
 


O plemeni

Čivava jako nejmenší plemeno na světe,VásObrazek mile překvapí přívalem energie, kterou tento malý tvoreček rozdává na všechny strany. Standardní čivava váží do 3kg. Tento tvoreček není žádným gaučákem, ale řádným psem, který umí zaštěkat a najít si místo na tomto světě. Překvapí Vás milou povahou a snadnou učenlivostí. Určitě není pravda, že se toto plemeno nehodí k dětem. Pokud čivava s dětmi vyrůstá,t ak je miluje a chrání. Musíte ale čivavu a děti naučit,jak se k sobě vzájemně chovat.

Když jsem já sama přemýšlela,jaké plemeno si pořídit, čivava to vyhrála na prvním místě. Chtěla jsem pejska malého,a by se mi s ním dobře cestovalo, ať už autobusem nebo autem a aby měl možnost se trochu proběhnout i v malém bytě. Přemýšlela jsem také, kdyby mi pejsek onemocněl,  abych ho mohla nosit v náručí. Prostě,aby se mi s pejskem snadno manipulovalo i v těžkých a nepředvídatelných situacích. Také mě napadali finanční záležitosti co se potravy týče. Je asi velký rozdíl krmit takovo dogu a čivavu. Čivavce stačí málo a tím si člověk může dopřát zafinancovat kvalitnější granule. Čivavku také snáze propašujete do obchodu nebo do restaurace. Prostě jsem si přála malého psa, který opravdu bude vypadat jako pes a ne jako myš. A to čivavka splňuje na 100%. 

Legenda o čivavě
Má oči mláděte tuleně,srdce aztéckého bojovníka a uši ...osla?Možná myši.Křížence  osla a myši.A kdo je toto vznešené zvíře?Jsem to já čivava!Bývala sice psem dávných králů,ale její původ je zahalen tajemstvím.Někteří věří,že čivavy byly na Západ přivezeny Číňany.Ostatní říkají,že to byli Španělé.Ale sám Kryštof Kolumbus tuto teorii potopil.Napsal králi Španělska dopis,ve kterém popisoval malého psa,kterého objevil v Novém světě.Je pravda,že původ čivavy se v Americe dá vystopovat až k Toltskému psu z 9.století,kterému říkali Techichi.Techichi byli věrní společníci,odvážní bojovníci a duchovní průvodci podsvětím.Dokázali také dobře hřát.A...ne.Nepřekročili řeku Delaware.A právě z těchto odvážných psů se zrodily čivavy.Staly se tak jediným plemenem původem ze západní polokoule.